Çorlu Güncel

Köprünün Yıkımına Başlandı

  • 30 Haziran 2020
  • 475 Kez Okundu
  • Köprünün Yıkımına Başlandı
  • Köprünün Yıkımına Başlandı
  • Köprünün Yıkımına Başlandı
  • Köprünün Yıkımına Başlandı

Çorlu Çevre Yolu üzerinde bulunan Hürriyet Araç Üstgeçit Köprüsü'nün yıkım çalışmaları kapsamında alternatif ulaşım güzergâhları da belirlenirken, yıkım çalışmalarına başlandı.
Çalışmalar En Kısa Sürede Bitirilmeli
Çorlu Çevre yolunda bulunan Hürriyet Araç Üstgeçit yıkım çalışmalarına başlanırken araç sürücüleri ve vatandaşlar kara kara düşünmeye başladı. Köprünün yıkım çalışmaları sırasında sürücüler ve vatandaşlar alternatif güzergahları kullanacak. Köprü yolunun kapanması ile birlikte Çorlu şehir merkezi ve emlak konutları bölgesini aşırı trafik yoğunluğunun bekliyor. Ayrıca yıkım çalışmaları kapsamında çevre yolunun da kısmi olarak kapanması buradaki trafik yoğunluğunun da artması anlamına geliyor. 

Sarıkurt Bilgi Aldı
Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamanın ardından Çorlu Belediyesi olarak üzerlerine düşen sorumluluklar kapsamında çalışma yürüttüklerini söyledi. Belediye Başkan Yardımcısı Özcan Veysel Tunçcan ve Şantiye Şefi Bülent Demirci ile bir araya gelen Başkan Sarıkurt çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Yıkım Çalışmaları Başlıyor
Başkan Sarıkurt yaptığı açıklamada Karayolları Genel Müdürlüğü 1. Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet Çetin imzasıyla yazılı bir açıklama yapıldığını belirterek, "Yazılı açıklamada, 2017 yılı Mart ayında Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından onaylanan Emlak Konut Köprülü Kavşağı'nın imalatlarına 2019 yılı iş programı çerçevesinde başlanıldığı ve kavşak imalatlarına devam edilebilmesi için daha önceki ihaleler kapsamında yapılmış olan mevcut Hürriyet Araç Üstgeçit Köprüsü'nün yıkım çalışmalarının gerçekleştirilmesi gerektiği ifade edildi. Yıkım çalışmalarına köprünün içinden geçen elektrik hatlarının TREDAŞ ekipleri kaldırılmasının ardından başlanılacak. Bu sırada yıkım nedeniyle güzergâhtan geçen araç trafiğinin aksamaması için Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından gerekli trafik ve güvenlik önlemleri alınacak” dedi.

Toplu Ulaşım Güzergâhları Yenilendi
Sarıkurt; “Toplu taşıma hatları da bu kapsamda yeniden düzenledi. Emlak Konutları 2. Köprü olarak bilinen Hürriyet Araç Üstgeçit Köprüsü kapandığından dolayı 1 numaralı otobüs hattının güzergâhı Çamlıbel Caddesi'nin bitişinden sağa dönülerek Kemaller Caddesi üzerinden güzergâhına devam edecek. Daha sonra Kemaller Caddesi üzerinden Eski Bağlar Caddesi'ne dönecek olan toplu taşıma araçları Çorlu Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nden çevre yoluna bağlanarak şehir merkezi istikametine gidecek. Dobruca Sitesi ve Çorlu Anadolu Lisesi'ne ulaşım ise 10 numaralı hat ile sağlanacak” dedi.

Emlak Konut Bölgesi Bağlantı Güzergâhları
Sarıkurt; “Öte yandan yıkım çalışmaları kapsamında vatandaşların alternatif güzergâhları kullanmaları da önem arz ettiği bildirildi. İstanbul istikametinden gelen vatandaşlarımız Önerler ile Çorlu Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi mevkiinden, şehir merkezinden gelen vatandaşlarımız Emlak Konut Köprüsü üzerinden, Velimeşe istikametinden gelen vatandaşlarımız yine Önerler mevkii ve Edirne istikametinden gelen vatandaşlarımız şehir merkezine dönüş yaparak Emlak Konut Köprüsü üzerinden ve Ağır Bakım Kavşağı'nı kullanarak Çorlu Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi mevkiinden Emlak Konut bölgesine giriş yapabileceklerdir. Karayolları Genel Müdürlüğü yetkilileri tarafından daha önce yapılan açıklamada 45 günlük süre içerisinde tamamlanması planlanan kavşak düzenlemesinin ardından trafik akışı yeniden başlayacak. Şehrimiz adına emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.