Çorlu Güncel

Çorlu'ya Şehit Ateşi Düştü

  • 03 Haziran 2020
  • 495 Kez Okundu
  • Çorlu'ya Şehit Ateşi Düştü

Siirt'in Pervari ilçesinde askeri aracın devrilmesi sonucu şehit olan askerlerden Uzman Çavuş Burak Aydoğan'ın Konya'nın Seydişehir ilçesindeki baba ocağına acı haber ulaştı. Şehit Uzman Çavuş Burak Aydoğan'ın evlenmesinin ardından görev yerine yerleştiği öğrenildi.


Siirt'in Pervari ilçesinde askeri aracın devrilmesi sonucu şehit olan askerlerden Uzman Çavuş Burak Aydoğan'ın, Konya'nın Seydişehir ilçesindeki baba ocağına Türk bayrağı asılırken şehidin polis olan kuzeninin ise 10 Aralık 2016'da Beşiktaş Vodafone Park'taki saldırıda şehit olduğu öğrenildi. Seydişehir Kaymakamı Aydın Erdoğan ve İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Teğmen Salih Yahya Koca, şehidin Stat Mahallesi'ndeki kardeşi ile yakınlarına şehadet haberini verdi.
ANNE-BABA YOLA ÇIKTI
Şehidin Çorlu'da olan anne ile babasının da acı haberi aldıktan sonra Seydişehir'e gelmek üzere yola çıktığı öğrenildi. Şehit Burak Aydoğan'ın baba ocağına Türk bayrağı asıldı. Ayrıca Şehit Uzman Çavuş Burak Aydoğan'ın 28 Şubat tarihinde Suriye’nin İdlib kentinde rejim unsurlarının hain hava saldırısında şehit düşen Piyade Uzman Onbaşı Birhan Er’in arkadaşı olduğu öğrenildi.
POLİS KUZENİ, VODAFONE PARK'TA ŞEHİT OLDU
Bekar olduğu öğrenilen şehit Burak Aydoğan'ın, İstanbul Beşiktaş'taki Vodafone Park yakınında 10 Aralık 2016'da düzenlenen terör saldırısında şehit olan polis memuru Emre Horoz'un kuzeni olduğu öğrenildi.