Ergene

Ergene Devlet Hastanesi'yle İlgili Çalışmalar Başladı

  • 23 Mart 2020
  • 1527 Kez Okundu
  • Ergene Devlet Hastanesi'yle İlgili Çalışmalar Başladı
  • Ergene Devlet Hastanesi'yle İlgili Çalışmalar Başladı

AK Parti Ergene İlçe teşkilatı yaptığı açıklamayla birlikte Ergene Devlet Hastanesi’yle ilgili çalışmaların başladığını duyurdu.

AK Parti Ergene Yerel Yönetim Başkanı Mimar Tuğçe Bozdoğan’ın yaptığı açıklamada Ergene Devlet Hastanesi projesinin zemin etüd çalışmalarını başladığını ifade etti. Bozdoğan; “Ergene Devlet Hastanesi Projemizin bugün zemin etüdü çalışmalarının başladığını sizlere duyurmaktan mutluluk duymaktayım” dedi. 

ERGENE DEVLET HASTANESİ 50 YATAKLI OLACAK

Açıklamasını sürdüren Tuğçe Bozdoğan; “Marmaracık Mah. 875 Ada, 26 Parselde bulunan ve 37.226.35 m2 yüzölçümüne sahip arsada hastanemizin İnşaat alanı yaklaşık 12.000 m2 olacaktır. Bodrum Kat + Zemin Kat + 3 Normal Kat olarak yapılacak 50 Yataklı Devlet hastanemiz bünyesinde; Acil Servisler, Poliklinikler, Doğum Salonları, Ameliyathaneler, Yoğun Bakım Birimleri, Yataklı Servisler, Hemodiyaliz Ünitesi, İdari Birimler, Destek ve Teknik Hacimler bulunmaktadır. Şuan hastanemizin zemin etüdü çalışmaları gerçekleştirilmektedir. Zeminin fiziksel ve mekanik özelliklerini belli etmek için 6 farklı noktadan 30 metre derinliğinde sondaj çalışmaları yapılmaktadır. Ayrıca presiyometre ölçümleri, sismik ve mikrotrömör ölçümleri yapılmaktadır. Hastanemizin yapımı için gerekli tüm süreçleri en hızlı şekilde takip etmekteyiz” dedi.