Çorlu Güncel

“Türkiye Cumhuriyeti Özgür Ve Bağımsız Bir Ülkedir”

  • 08 Ekim 2019
  • 372 Kez Okundu
  • “Türkiye Cumhuriyeti Özgür Ve Bağımsız Bir Ülkedir”

Türkiye'yi ekonomik yaptırımla tehdit eden ABD Başkanı Donald Trump'a Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak tepki gösterdi. Albayrak, Türkiye Cumhuriyeti özgür ve bağımsız bir ülkedir” dedi.
ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye’nin Suriye'nin kuzeyindeki terör örgütü YPG/PKK hedeflerine yönelik olası harekatı öncesi Türkiye'ye ilişkin yaptığı son paylaşımda, "Daha önce güçlü bir şekilde ifade ettim, şimdi bir kez daha yinelemek için söylüyorum; Türkiye, benim derin ve eşsiz anlayışıma göre, sınırların dışında olduğunu düşündüğüm bir şey yaparsa, Türkiye'nin ekonomisini mahvederim ve yok ederim (Bunu daha önce yaptım)." ifadelerini kullanmasının ardında Türkiye’de Trump’a tepkiler çığ gibi büyüdü. 

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak yaptığı açıklamada tehditlerin kabul edilemez olduğunu ifade ederek; “ABD Başkanı Donald Trump’ın, ülkemize yönelik tehditleri hiçbir koşulda kabul edilemez. Türkiye Cumhuriyeti özgür ve bağımsız bir ülkedir; hiçbir tehdit ve dayatmaya boyun eğmeyecektir. Vatansever halkımız geçmişte olduğu gibi bundan sonra da her türlü tehdide karşı tek vücut halinde hareket edecektir. Millet olarak birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek ülkemize yönelik tüm tehditleri ortadan kaldıracağımıza inanıyor, vatanımız uğrunda verilen her türlü mücadeleye destek olmaya devam edeceğimizi kamuoyuna saygıyla ilan ediyorum” dedi. 
İMDAT ŞAHİN