Ergene

Sevgi Sofraları Marmaracıkta Son Buldu

  • 27 Mayıs 2019
  • 788 Kez Okundu
  • Sevgi Sofraları Marmaracıkta Son Buldu

Ergene Belediyesinin her sene olduğu gibi bu sene de Ramazan ayında devam ettirdiği Sevgi Sofralarının sonuncusu Marmaracık mahallesinde kuruldu.

Ergene Belediyesi’nin organizasyonu ile ilçedeki sanayici ve iş adamlarının katkılarıyla Ramazan ayı boyunca 17 mahallede kurulan sevgi sofralarının sonuncusu Marmaracık mahallesinde kuruldu. Marmaracık mahallesinde kurulan sevgi sofralarında bulunan mahalle sakinleri ile yakından ilgilenen Başkan Yüksel ezanın okunması ile birlikte vatandaşlar ile birlikte oruç açtı.

Geçtiğimiz senelerde olduğu gibi bu senede Ergenelileri aynı sofralarda buluşturduklarını beliren Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Ramazan ayında her gün ilçemizin farklı bir mahallesinde kurulan bereketli iftar sofralarında vatandaşlarımızla hep birlikte oruçlarımızı açtık. Mübarek günlerde kurulan iftar sofraları, komşularla birlikte yenen yemeklerde birlikteliğin ve dayanışma gücünün artmasına vesile oluyor” dedi.

Ergene’de vatandaşlar kurulan sevgi sofralarına yoğun katılım sağlarken, Ergene Belediye Bakanı Rasim Yüksel, iftar sofralarının kurulmasında emeği geçen, destek veren herkese teşekkürlerini ilettiğini belirtti.