Ergene

Ergene'deki Öğrencilerden Örnek Davranış

  • 08 Ocak 2019
  • 1378 Kez Okundu
  • Ergene'deki Öğrencilerden Örnek Davranış

Ergene İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri kış aylarında yiyecek bulmakta zorlanan kuşlar için plastik şişelerden kuş yemlikleri yaparak Ergene Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğüne teslim etti.

Ergene İmam Hatip Ortaöğretim öğrencileri ve öğretmenleri Ergene Belediyesi Veteriner işleri ile iletişime geçerek güzel bir çalışmanın altına imza attılar. Hayal güçleri ile plastik şişelerden yapmış oldukları kuş yemliklerini süsleyerek Ergene Belediyesi Veteriner Hekimi Ahmet Sezer’e teslim eden öğrenciler kuşlar için çevreci bir harekette bulundu.

Ergene Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ile ortak bir çalışmanın altına imza atan Ergene İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri yaşadığı ilçenin doğasına sahip çıkarak, kış aylarında yiyecek bulmakta zorluk yaşayan doğada ki kuşlar için umut oldular.Konuyla ilgili olarak Ergene Belediyesi Veteriner Hekimi Ahmet Sezer yapmış olduğu açıklamada, “Öğrencilerimiz ile yapmış olduğumuz bu güzel projede bölgemizde muhtelif alanlarda güvenli yükseklikte ağaçlara plastik kuş yemliklerini koyarak soğuk kış aylarında kursaklarında bir lokma yiyecek geçmesini sağlayacağız” dedi.