Ergene

Ergene'de Kurban Satış Ve Kesim Yeri Hazırlıkları

  • 06 Ağustos 2018
  • 533 Kez Okundu
  • Ergene'de Kurban Satış Ve Kesim Yeri Hazırlıkları

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi Ergene Belediyesi tarafından kurban pazarı ve kesim alanı kurulmaya başlandı.

Sağlık Mahallesi 5.sokak sonunda kurulmaya başlanılan Kurban pazarında büyük baş ve küçük baş hayvan satışları ile kesimi yapılacak. Ergene Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından Sağlık Mahallesi 5.sokak sonunda kurulan kurban satışı ve kesim alanında hummalı bir çalışma sürerken, önümüzdeki haftalarda kurban çadırlarının kurulumu tamamlanacak

2500 küçükbaş ve 500 büyük baş çadır kapasiteli Pazar yerinde önümüzde ki hafta çalışmalar tamamlanacak, kurbanlık satışları da çalışmaların tamamlanmasıyla başlayacak.  Kurulan kurban pazarının yanı sıra aynı alan üzerinde kurban kesin alanı da bulunacak. Kurban kesim yerinde Ergene Belediyesi tarafından 16 küçük baş kesim locası ve elektrikli caraskal 4 büyük baş kesim bölmesi ile vatandaşlarımız daha hijyenik ve konforlu ortamda dini görevlerini yapmalarına yardımcı olunacak.

Kurban pazarına giren tüm hayvanlar Pazar süresince veteriner hekim kontrolünde kurban günüde dâhil sağlık muayeneleri ve kontrolleri yapılacak. Zabıta ekiplerimiz Kurban bayramında halka açık alanda yapılan kaçak kesimleri önleyerek çevre ve halk sağlığını koruyacaktır. Sağlık Mahallesi 5. Sokak sonunda kurulan Kurban pazarında yer tahsisi isteyen kurban satıcılarının Ergene Zabıta Müdürlüğüne başvurması gerekiyor.