Ergene

Başkan Yüksel, Mahalle Ziyaretlerini Sürdürüyor

  • 02 Temmuz 2018
  • 505 Kez Okundu
  • Başkan Yüksel, Mahalle Ziyaretlerini Sürdürüyor

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel ilçe genelinde devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek, vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor.

Ergene Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz günlerde Yeşiltepe Mahallesi Namık Kemal Caddesinde devam eden kilit parke yol yapım çalışmalarını yerinde inceleyerek, çalışmalar hakkında ekiplerden bilgi alan Başkan Yüksel, çalışmaları yerinde takip ederken vatandaş ve esnafla sohbet etti. Dilek ve şikayetlerini de ileten mahalle sakinleri, yapılan çalışmalardan dolayı Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel’e teşekkür etti.

Haftasonu ziyaret programında Ahımehmet Mahallesi sakinleri ile geçiren Belediye Başkanı Rasim Yüksel;  “Yaptığımız yapacaklarımızın teminatıdır. Ahımehmet Mahallemizde Cumhuriyet Parkını halkımızın hizmetine açtık. İhtiyaç duyulan tüm cadde ve sokaklarda parke taş döşeme çalışmaları yapıldı. Mahallelerimizde mevsimlik çiçek ağaç dikiminin yanı sıra muhtarlık binasının bakım onarımı yapıldı. Bununla da yetinmeyerek vatandaşlarımızın güvenliği için ikaz lambalarından yeni parke taş yolu çalışmalarına ağırlık verildi. Otobüs durağının yenilenmesi ile birlikte yağmur suyu hattı ve ızgaraları tamamlandığı mahallemizde köy yollarını da iyileştirme çalışmaları yapılmaktadır” ifadelerine yer verdi.

Yüksel ayrıca belediye olarak belirlenen program dahilinde ilçenin pek çok noktasında üst yapı çalışmalarının devam ettiğini belirten Belediye Başkanı Rasim Yüksel yol çalışmalarına önem verdiklerini belirterek ‘Mahallelerimizde üst yapı çalışmaları kapsamında 55 bin metre parke taşı, 15 bin metre asfalt yapımı, 10 bin metre yol bakım çalışmaları, 96 bin 500 metre yağmur suyu hattı döşeme çalışmaları yapıldı. İlçe genelinde toplamda 598 bin 163 metrekare taş kullanarak 68,5 kilometre yeni yol yapıldı. Halkımıza hizmet sunmak adına hedeflediğimiz çalışmaları devam ettirerek yol sorununa kalıcı çözüme kavuşturuyoruz. İlçemizdeki tüm mahallelerimizde hizmetlerimiz, çalışmalarımız devam ediyor’ dedi.