• Çerkezköy'de Kar Hazırlıkları Alındı
  • Çerkezköy'de Kar Hazırlıkları Alındı
  • Çerkezköy'de Kar Hazırlıkları Alındı
Tekirdağ

Çerkezköy'de Kar Hazırlıkları Alındı

  • 03 Şubat 2023
  • 3507 Kez Okundu

Çerkezköy Belediyesi, etkili olabilecek kar yağışı ve buzlanmalara karşı kış hazırlıklarını tamamladı.

Çerkezköy Belediyesi Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğü ekiplerinin kış hazırlıklarını tamamladığını belirten Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Çerkezköy Belediyesi olarak şehrin tamamında olası kar yağışlarının yol açabileceği sıkıntılara karşı tüm tedbirlerimizi aldık. Personelimiz, araç-gereçlerimiz ve malzemelerimiz hazır” ifadelerini kullandı. Çalışmaların 67 kişilik ekiple 24 saat esasına göre gerçekleştirileceğini belirten Akay, gerekli planlamaları yaptıklarını, bu kışı hiçbir olumsuzluk yaşamadan atlatmayı hedeflediklerini kaydetti.
Çerkezköy Belediyesi’nin kış tedbirleri ile aldığı önlemler konusunda açıklamalarda bulunan Başkan Akay, “Şu an itibariyle Çerkezköy Belediyesi Makine İkmal Bakım Onarım Müdürlüğü’ne ait depolarımızda 400 ton yol tuzu, 150 ton sıvı tuz ve 20 ton da solüsyon var. Ayrıca 4 adet tuzlama makinesi, 1 adet solüsyon tankı, 3 adet kar küreme aracı, 4 adet kepçe, 4 adet kamyon ve 2 adet de greyder ile 67 personelden oluşan kışla mücadele ekibi hazır halde beklemektedir. Kötü hava koşullarına göre de Büyükşehir Belediyemizin depolarından ihtiyaca göre gerekli malzeme takviyesi de yapılacaktır” dedi.
KARLA MÜCADELE EKİBİ 24 SAAT ESASINA GÖRE GÖREV YAPACAK
Olumsuz hava koşulları nedeniyle meydana gelebilecek yoğun kar yağışı ve buzlanmalara karşı Çerkezköy Belediyesi karla mücadele ekiplerinin 24 saat esasına göre iki vardiya halinde çalışacağını belirten Akay, “Ekiplerimiz bu süreçte hazır halde ve tam donanımlı olarak bekletilecek. Özellikle ana arterler başta olmak üzere rampalar ve Atatürk Viyadüğü’nde meydana gelebilecek buzlanma olaylarına karşı ekiplerimiz sık aralıklarla gerekli kontrolleri yapacaklar ve tüm ana arterlerin yoğun kar yağışında trafiğe açık tutulması için çalışılacaklar” ifadelerini kullandı. 
ZABITA EKİPLERİ SÜREKLİ DEVRİYE GEZECEK
Yollarda meydana gelebilecek buzlanma olaylarında tehlike arz eden bölgelerde de devamlı olarak zabıta ekiplerinin devriye gezeceğini sözlerine ekleyen Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Zabıta ekiplerimiz sürekli olarak gerekli yol kontrollerini yapacaklar. Tehlike arz eden yolların trafiğe açılmasını sağlamak ve herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için, bu tür yollarda trafiğin rahatlaması için ilgili birime bilgilendirme yaparak karla mücadele ekiplerinin bu bölgelerde de gerekli çalışmaları yapmalarını sağlayacaklar” açıklamalarında bulundu. 
HABER MERKEZİ