• Dobrucalı Yeniden Güven Tazeledi
  • Dobrucalı Yeniden Güven Tazeledi
Çorlu Güncel

Dobrucalı Yeniden Güven Tazeledi

  • 04 Haziran 2024
  • 367 Kez Okundu

S.S. Çorlu Koordine Sanayi Sitesi İşletme Kooperatifinin 2023 hesap yılı olağan genel kurul toplantısı gerçekleştirildi.

Çorlu Yeni Sanayi Sitesi Düğün Salonunda gerçekleştirilen genel kurulda Kooperatif Başkanı Zeki Dobrucalı Genel Kurula hitaben yaptığı açılış konuşmasında genel kurulun hayırlara vesile olmasını temenni ederken; “Ahirete göç etmiş ortaklarımıza Allah`tan rahmet diliyorum. Şu anda salonda bulunan ve çeşitli sebeplerle genel kurulumuza katılamayan tüm ortaklarımızı sevgi ve saygı ile selamlıyorum” dedi.

Divan başkanlığı seçimi ile başlayan genel kurulda Zeki Dobrucalı ve ekibinin de desteklediği Ayhan Kenaroğlu divan başkanlığına seçildi. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimiz için 1 dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşımızın okunması ile 13 maddeden oluşan Olağan Genel Kurul maddelerinin görüşülmesine geçildi. Gündem maddelerinin görüşülmesine devam edilirken,  5. maddede ise yönetim ve denetim kurulu kooperatif ortaklarınca açık ara oy çokluğu ile ibra edildi. 

2018 yılında yapı kooperatifinden işletme kooperatifine dönüşmesi ile kâr payı dağıtabilmeye başlayan S.S. Çorlu Koordine Sanayi Sitesi İşletme Kooperatifi 2023 yılını da kârla kapatarak 5. yılında da kâr payı dağıtma kararı aldı. Olağan Genel Kurul Toplantısı diğer gündem maddelerinim görüşülmesi ile son buldu. 

S.S. Çorlu Koordine Sanayi Sitesi İşletme Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Dobrucalı, Genel Kurul sonrası yaptığı açıklamada katılımlarından dolayı kooperatif ortaklarına teşekkürlerini iletti. Dobrucalı`nın başkanlığını yaptığı İşletme Kooperatifi Yönetim Kurulunda İsmail Güleroğlu, Ali Çimen, Necmi Turna, Ekrem Camcaz, Ergin Fındık ve Vildan Yaylacık görev yapıyor. Denetim Kurulu ise Soner Tekin, Gökhan Atakol ve İbrahim Caner Yıldırım isimlerinden oluşuyor.