• Marmaraereğlisi'nden Deprem Bölgesine Yardım Seferberliği
  • Marmaraereğlisi'nden Deprem Bölgesine Yardım Seferberliği
  • Marmaraereğlisi'nden Deprem Bölgesine Yardım Seferberliği
  • Marmaraereğlisi'nden Deprem Bölgesine Yardım Seferberliği
Tekirdağ

Marmaraereğlisi'nden Deprem Bölgesine Yardım Seferberliği

  • 14 Şubat 2023
  • 3579 Kez Okundu

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, merkez üssü Kahramanmaraş Pazarcık ilçesi olan 7,7 büyüklüğündeki deprem ile Elbistan ilçesi olan 7,6 büyüklüğündeki iki deprem sonrası deprem bölgesine gıda, hijyen, ısıtıcı ve battaniye gibi malzemelerle dolu 4 yardım tırı ve hasta nakil işlemlerinde kullanılması için 1 ambulans ile arama kurtarmada kullanılmak üzere 2 kamyon ve 2 kepçe gönderildiğini söyledi.

Tekirdağ Valiliği tarafından, afet bölgesine destek amacıyla yapılacak faaliyetleri koordine etmek için oluşturulan İl Koordinasyon Kurulunun çalışmalarına destek olmak üzere harekete geçen Marmaraereğlisi Belediyesi, tüm birimleri ile çalışmalara başladı. Doğu ve güneydoğu Anadolu Bölgesini etkileyen asrın felaketi için afet bölgesine yardım elini uzattı.

Marmaraereğlisi Halkı Tek Yürek Oldu
Depremin hemen ardından başlayan yardım toplama çalışmaları sonucunda, binlerce yardım malzemesi Marmaraereğlisi Belediyesi’nin toplama noktalarına getirildi. Toplanan ilk malzemeler depremin üzerinden 24 saat geçmeden yardım tırına yüklenerek deprem bölgesine ulaştırıldı. Yapılan çağrılarla duyurulan yardım toplama noktasına adeta akın eden Marmaraereğlisi halkı, tek yürek olarak afetzedelere destek verdiler.

Belediye Personelleri Yardım Malzemelerini Özenle Hazırlıyor
Bebek bezi, hijyenik ped, ıslak mendil peçete gibi temizlik malzemeleri ile kuru gıda, kullanılmamış kışlık kıyafet, battaniye, elektirikli ve tüplü ısıtıcı gibi yüzlerce bağışlanan yardım malzemesi, belediye personellerince paketlenip hazırlanarak afet bölgesine gönderildi.

“Gün, Birlik Günü”
Günün birlik olma ve tek yürek olma günü olduğunu vurgulayan Marmaraereğlisi Belediye Başkan Hikmet Ata, “Tüm kaygımız ihtiyacı olan depremzede kardeşlerimize yardımcı olmaktır. Birlik ve dayanışma içerisinde bu süreci atlatacağız. Kıymetli hemşehrilerimin, afet bölgesindeki depremzede vatandaşlarımıza ulaştırmak üzere başlattığımız yardım kampanyamıza gösterdikleri büyük ilgiden dolayı her birine ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. Yardımda bulunacak vatandaşlarımızın, sosyal medya hesaplarımızda belirttiğimiz bölgenin acil ihtiyaçları hususunda yardımlarını ulaştırmalarını rica ediyorum. Birliğimiz beraberliğimiz daim olsun. Allah her birinden razı olsun” dedi

HABER MERKEZİ