• Minikler Can Dostlarıyla Buluştu
  • Minikler Can Dostlarıyla Buluştu
  • Minikler Can Dostlarıyla Buluştu
Ergene

Minikler Can Dostlarıyla Buluştu

  • 05 Ekim 2021
  • 498 Kez Okundu

Ergene Belediyesi Beren Bebek Çocuk Oyun Evi ve AKA Koleji öğrencileri 4 Ekim Hayvanları Koruma günü nedeniyle Ergene Belediyesi Sahipsiz Hayvan Geçici Barınma ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret ederek can dostlarıyla bir araya geldiler.Sokak hayvanlarının hayata tutunması ve yani sahiplerini bulabilmesi için çalışmalara devam eden Ergene Belediyesi Sahipsiz Hayvan Geçici Barınma ve Rehabilitasyon Merkezi önceki gün minik misafirlerini ağırladı. Ergene Belediyesi Beren Bebek Çocuk Oyun Evi ve AKA Koleji öğrencilerinin yapmış olduğu ziyarette minikler heyecanla barınağı gezerken, yavru köpek ve kedilere özel ilgi gösterdiler. 

Ergene Belediyesi Sahipsiz Hayvan Geçici Barınma ve Rehabilitasyon Merkezi’nin veteriner hekimi ve görevli personeli eşliğinde barınağı gezen öğrenciler, barınak hakkında bilgi aldı. Hasta ve yaralı sokak hayvanlarının nasıl tedavi edildiğini öğrenen öğrenciler, sokak hayvanlarının bakıma muhtaç olduğunu ve insanların ilgisine ve sevgisine ihtiyacı olduğunu belirterek, hayvanları koruma gününde tüm hayvanların korunmasını dilediler.
Barınakta kalan hayvanların yeni sahiplerini beklediğine dikkat çeken barınak yetkilileri ise, çocuklarına hayvan sevgisi kazandırmak isteyen ailelerin hayvan barınağını sık sık ziyaret etmesini istedi. En iyi şekilde hizmet vermek için çalışmalarına devam ettiklerini ifade eden barınak yetkilileri, “Vatandaşların ve özellikle çocukların barınağı ziyaret etmeleri sadece bizi değil, ilgiye ve sevgiye muhtaç olan hayvan dostlarımızı da mutlu ediyor” diye konuştu. 

Ergene’de sokak hayvanlarına yönelik hizmetlerinin devam ettiğini belirten Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Ergene Belediye Başkanlığı olarak çalışmalar kapsamında sokak hayvanlarının barınak ihtiyaçlarından beslenme ve su odaklarına kadar ve pek çok alanda hizmetlerimiz devam ediyor. Sosyal sorumluluk projelerimizle çok sayıda hayvanseverin desteğiyle sokak hayvanlarına yönelik projeleri hayata geçirmeye devam edeceğiz” dedi.