Çorlu Güncel

Çorlu'da Durak İşgalleri Devam Ediyor

  • 13 Şubat 2020
  • 543 Kez Okundu
  • Çorlu'da Durak İşgalleri Devam Ediyor
  • Çorlu'da Durak İşgalleri Devam Ediyor

Çorlu’da otobüs durakları diğer araçların park yeri haline geldi. Uzun zamandır önüne geçilmeyen sorun artarak devam ediyor.


Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi otobüs şoförlerinin de büyük şikayette bulunduğu duraklara park sorunu bir türlü önlenemiyor. Yetkililerin konuyla ilgili hiçbir çalışma yapmaması vatandaşlarında tepkisine neden oluyor. 
ESKİŞEHİR DE DURAKLARA ARAÇ PARKI GÖREMEZSİNİZ 
Gazetemize konuşan bir vatandaş Eskişehir’de yaşadıklarını anlattı. “Eskişehir’de duraklarda otobüsün ne zaman geleceği bile yazıyor. Örneğin 3 numaralı otobüs 6 dakika sonra durakta olacak şeklinde, biz bunları bırakın daha duraklara parkı önleyemiyoruz. Eskişehir de hiçbir durakta araç parkını göremezsiniz. Durağın bulunduğu çizgiye dahi aracını bıraksa hemen çekici gelir aracı oradan kaldırır. Cezalar uygulanır. Ama çorlu maalesef öyle değil. Herkes istediği gibi aracını boş bulduğu durağa bırakıyor” dedi. 
ŞOFÖRLER İSYAN ETTİ, DURAKLARA GİREMİYORUZ 
Çorlu’da direksiyon başında olan otobüs şoförleri durak işgallerinden dolayı yaşadıklarını anlattı: “bizler bütün gün yollardayız yolcu taşıyoruz. Otobüs durakları tam bir rezalet sadece çarşı merkezindeki duraklarda değil, Çorlu’nun hemen hemen hepsinde durak işgallerini görüyoruz. Duraklara araç park edince bizler otobüslerimizi durağa yaklaştıramıyoruz. Yolcular zorlukla araca inip binebiliyor. Bizlerde bu sorunun ortadan kalkmasını bekliyoruz” dedi. 
İMDAT ŞAHİN