Çorlu Güncel

Artan Yemekler İsraf Olmayacak

  • 13 Ocak 2020
  • 184 Kez Okundu
  • Artan Yemekler İsraf Olmayacak
  • Artan Yemekler İsraf Olmayacak
  • Artan Yemekler İsraf Olmayacak

Çorlu'da geçtiğimiz günlerde açılışı gerçekleştirilen Trakya Şanlıurfalılar Derneği örnek çalışma ile bir bakıma Türkiye geneline uygulanabilecek örnek bir projeye imza attı.
Trakya Şanlıurfalılar Derneği, Doğa ve Hayvan Severler Derneği iş birliği ile Şanlıurfalılar Derneği üyesi lokantacı esnaflar artan yemekleri sokak hayvanlarına verilmek üzere biriktirecek. Trakya Şanlıurfalılar Derneğinin başlatmış olduğu Sokak hayvanları üşümesin, aç kalmasın projesine Çorlu'da faaliyet gösteren esnaflardan destek artıyor. Dernek tarafından geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabı aracılığı ile artan yemekler israf olmasın diyerek başlayan kampanyaya destek veren esnafı ziyaret eden dernek üyeleri, artan yemekleri toplayan işletmelere destek plaketi takdim etti.

Artan yemekler Doğa ve Hayvan Severler Derneği tarafından düzenli toplanıp kırsal bölgelerde, açıkta, açlık ile mücadele eden sokak hayvanlarına götürülecek. Trakya Şanlıurfalılar Derneği yönetimi adına konuşan Mehmet Kubat; “İşletmelerimize ve büyük emek harcayan Doğa ve Hayvan severler Derneğine (DOHAS) şükranlarımı sunarım” dedi.