Çorlu Güncel

Bu Kez Sözü Geleceğin Yöneticileri Aldı

 • 13 Ocak 2020
 • 201 Kez Okundu
 • Bu Kez Sözü Geleceğin Yöneticileri Aldı
 • Bu Kez Sözü Geleceğin Yöneticileri Aldı
 • Bu Kez Sözü Geleceğin Yöneticileri Aldı
 • Bu Kez Sözü Geleceğin Yöneticileri Aldı
 • Bu Kez Sözü Geleceğin Yöneticileri Aldı
 • Bu Kez Sözü Geleceğin Yöneticileri Aldı
 • Bu Kez Sözü Geleceğin Yöneticileri Aldı
 • Bu Kez Sözü Geleceğin Yöneticileri Aldı
 • Bu Kez Sözü Geleceğin Yöneticileri Aldı

Çorlu Belediyesi tarafından hazırlanan proje kapsamında kurulan Çocuk Meclisi ilk toplantısını gerçekleştirdi. Çocuk meclisinin ilk toplantısında meclis başkanlığı seçimleri yapıldı.


Çorlu Belediyesi Çocuk Meclisi'nin kurulması için yürütülen çalışmalar tamamlanarak Çorlu Kaymakamlığı ve Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte proje hayata geçirildi. Çorlu'da eğitim-öğretim veren resmi ve özel ortaokulları temsil edecek öğrenciler belirlenerek Çocuk Meclisi’ndeki yerlerini aldı. Çorlu Belediyesi Meclis Salonu’nda yapılan toplantıya Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, öğrenci velileri ve Çorlu Belediyesi meclis üyeleri de katıldı.
ÇOCUK DOSTU BİR KENT OLMAKTAN GURUR DUYUYORUZ
Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, “Kentimizde yaşayan siz değerli çocuklarımızın taleplerini ifade etmelerini, gerçekleşecek projelerde ve yeniliklerde aktif rol almalarını sağlayacak olan projemiz Çocuk Meclisi’nin ilk toplantısını gerçekleştiriyor olmaktan çok mutluyum. Bu meclis sıralarında oturuyor olmanız sizlerin fikirlerini önemsediğimizin, şehrimizle ilgili düşüncelerinize değer verdiğimizin bir göstergesi. Çocuk dostu bir kent olmaktan gurur duyuyoruz; siz sevgili çocuklarımızla gurur duyuyoruz. Çorlu Kaymakamlığı’mız ve Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’müz ile birlikte hayata geçirdiğimiz Çocuk Meclisi’mizin güzel işlere imza atacağına yürekten inanıyorum. Katılımınız için hepinize teşekkür ediyorum ve başarılarınızın devamını diliyorum” dedi
20 BAŞKAN ADAYI ÇIKTI 
Yapılan meclis başkanı seçiminde 20 başkan adayı ortaya çıktı. Yerlerine oturduktan sonra meclis başkanı için isimlerini yazdıran çocuklar tek tek konuşma yaptı. Hazırlanarak meclise gelen çocuklar yaptıkları konuşmalarla kentin sorunlarına duyarlı olduklarını gösterdi. Konuşmaların ardından seçimlere geçildi. 
ADAYLAR BİRBİRİNDEN GÜZEL PROJELER ORTAYA KOYDU 
Başkan adaylığı için ismini yazdıran çocuklar birbirinden güzel projelerle dinleyenleri büyüledi. Başkan adaylarından Berrak Sürer, “Atık kağıt toplama kampanyası düzenlenmeli, kardeş kitap kampanyası düzenlenmeli, kardeş okullar belirlenerek, kitap mont yardımlarının yapılması. Her yolun başına kedi köpek, kuş kapları konulmalı su ve mamaları bitmeden yenilenmeli” dedi. Başkan Adaylarından Aslı Nur Pakna, “Öncelikle Belediye Başkanımıza böyle bir çalışma ortamı bizler için sağladığı için çok teşekkür ediyorum. İlçemizde bulunan tüm engelli öğrencilerimiz için farkındalık oluşturma projesi yapacağız. Belediyemiz Kültür Müdürlüğü’ne bağlı bir çocuk korosu oluşturmak istiyorum. Buradaki amacım ise müziğe yetenekli tüm arkadaşlarımızı bu kültür faaliyet içerisinde buluşturmak istiyorum” dedi. 
MECLİS BAŞKANI ZEYNEP NAZ KINAY SEÇİLDİ
Başkan adaylarının belirlenmesiyle meclis üyeleri yaptıkları oylama sonucu Meclis Başkanı olarak Zeynep Naz Kınay’ı seçtiler. 1. Başkan Vekili Zeynep Ceren Özmen, 2. Başkan Vekili ise Aslı Nur Pakna seçildi. Çocuk Meclisi başkanı seçilen Zeynep Naz Kınay, “Meclise başkan seçildiğim için çok mutluyum. İnanıyorum ki arkadaşlarımızla hep birlikte kentimiz için güzel çalışmalar yapacağız. Belediyemize ve Başkanımız Ahmet Sarıkurt’a bizlere bu imkânı tanıdıkları için teşekkür ediyorum” dedi.
ÇOCUK ORKESTRASI KURMAK İSTİYORUM
Çorlu Belediyesi Çocuk Meclisi’ne başkan seçilen Zeynep Naz Kınay, “Maddi sorunlardan dolayı okuluna devam edemeyen öğrencilerin eğitim hayatına devam etmeleri için yardım kampanyası düzenlemek istiyorum. Kentimizde geniş çaplı bir bisiklet yolunun yapılmasını istiyorum. Bu bisiklet yolu sayesinde bisikletçilerin gönül rahatlığıyla bisiklet sürmelerini sağlamak istiyorum. Müzik orkestrası kurmak istiyorum ve bütün yetenekli arkadaşlarla bu orkestrada güzel işler yapmayı hedefliyorum. Her mahallede çocukların oyunlar oynayacağı ders çalışacağı bir araya geleceği yerlerin yapılmasını da istiyorum ve bunun için çalışmalar yapacağım” dedi. 
İMDAT ŞAHİN