Çorlu Güncel

Ayla Suna Çorlu'da Bir İlki Başardı

  • 03 Aralık 2019
  • 449 Kez Okundu
  • Ayla Suna Çorlu'da Bir İlki Başardı
  • Ayla Suna Çorlu'da Bir İlki Başardı
  • Ayla Suna Çorlu'da Bir İlki Başardı
  • Ayla Suna Çorlu'da Bir İlki Başardı
  • Ayla Suna Çorlu'da Bir İlki Başardı
  • Ayla Suna Çorlu'da Bir İlki Başardı

Maça Kızı Kadın Kulübü Kafe sadece kadınlara özel ve alkolsüz olması bakımından Çorlu’da ilk olma özelliği taşıyor.

Kadınların özgürcü hareket etmeleri için sadece kadınlara özel bir kafe açan işletmeci Ayla Suna, gazetemize kafeyle ilgili bilgi verdi. Suna, özel gün organizasyonları yaptıklarını ve onun dışında sadece kadınlara özel bir kafe olduklarını ifade etti.  Maça Kızı Kadın Kulübü’nde karaoke partileri, doğum günü, nişan gibi organizasyonlarla adından sıkça söz ettireceğe benziyor.

KADINLARIN ÖZGÜRCE HAREKET EDEBİLECEKLERİ BİR KAFE

Gazetemize açıklamalarda bulunan Maça Kızı Kadın Kulübü Kafe’nin işletmecisi Ayla Suna: “Kadınları ve çocuklarımızı düşünerek böyle bir mekan açtık. Ailelerin gidebileceği mekan sayısı az diyebiliriz, çünkü özgürce hareket edebilecekleri ortamı yakalamaları çok zor oluyor. Bu nedenle sadece ailelere yönelik değil, hem gençlere, hem çocuklara, hem de hanımlarımıza yönelik bir mekân olmanın gururunu duyuyoruz diyebiliriz” dedi.  

BİRÇOK ORGANİZASYONA EV SAHİPLİĞİ YAPIYORUZ

Konuşmasını sürdüren Suna, “Burada sünnet, kına, nişan, söz, doğum günü partileri, playstation, kağıt oyunları, tavla, okey, bilardo birçok şey var. Sabah kahvaltılarımız uygun fiyatlara müşterilerimize sunuyoruz. Kadınlarımızın mekanı görmelerini tavsiye ediyoruz. Son derece keyifli bir iş yaptığımızı düşünüyoruz. Özel günlerde mekanı ona göre dekore ediyoruz. Hanımlarımızla birlikte planlıyoruz, onların rahatı için onlarında fikirlerini alıyoruz” ifadelerini kullandı.

KADINLARIMIZIN TEPKİLERİ ÇOK OLUMLU 

Özel konsepti bulunan Maça Kızı Kadılar Kulübü’nü gören kadınların çok olumlu tepkiler verdiğini söyleyen işletmeci Ayla Suna şöyle konuştu: “Çocuklarımızda oyun alanlarını düzenliyoruz, küçük küçük oyuncaklarımız var, buz okeyimiz var, sohbet ortamında sıcak bir diyalog yakalıyoruz. Kadınların tepkileri çok olumlu, eşimin beni gönül rahatlığıyla gönderebileceği, ailemizle arkadaşlarımızla gelip rahatlıkla oturup eğlenebileceğimiz bir mekan yaptığınız için sizlere teşekkür ediyoruz diyorlar. Bunu duyduğumuz için bizler çok mutlu oluyoruz. Kadınların gelip rahatlıkla zaman geçirecekleri bir mekan oldu” dedi.

İMDAT ŞAHİN