Çorlu Güncel

Mahalleli Metruk Binalarla İlgili Hızlı Çözüm İstiyor

  • 13 Nisan 2019
  • 201 Kez Okundu
  • Mahalleli Metruk Binalarla İlgili Hızlı Çözüm İstiyor

Cemaliye Mahallesi’nde birbirine yakın üç tane metruk bina yıkılmayı bekliyor. Vatandaşlar metruk binalardan sıkıntı yaşadıklarını belirtirken mahalle muhtarı da bir an önce yıkılmasını istedi.

Uyuşturucu kullanıcılarının meskeni haline gelen metruk binalarla ilgili Cemaliye Mahalle Muhtarı Soner Uğur hızlı adım atılmadığını ifade ederken, uyuşturucu kullanıcılarından mahalleli usanmış durumda. Madde bağımlılarının tehlike de yarattığını ifade eden Uğur metruk binalarla ilgili hızlı çözüm istedi

“YIKILMASI İÇİN İMZA TOPLADIK, DİLEKÇE YAZDIK BİR SONUÇ ALAMADIK”

Gazetemize metruk binalarla ilgili konuşan Cemaliye Mahalle Muhtarı Soner Uğur, “Şehit Arif Çekiççioğlu ve Ümit Sokağı’nın birleştiği alanda sizlerde gördünüz zaten hemen hemen hepsi aynı alanda yer alıyor. Hepside metruk bina, İki katlı olan Şehit Arif Çekiççioğlu Sokaktaki metruk binanın kapı ve pencereleri kırılarak götürüldü. Daha sonra uyuşturucu kullanıcıları sürekli girer oldu. Mahalleli ile birlikte dilekçe hazırladık, imza topladık belediyeye götürdük. Yer sahiplerinin telefon numaralarını da yazıp belediye bildirdik. Benim dilekçeyi verdiğim tarihten sonra 20 gün geçti ama hala bina yıkılmadı. Belediyeden her hangi bir kişi gelip te yasal süreci başlatan ne bir yazı astılar nede yer sahiplerinin gelip metruk binayla ilgili her hangi bir girişimleri oldu” dedi.  

MAHALLENİN SABRI KALMADI

Yanmış olan metruk binanın neden yakıldığını anlatan Soner Uğur, mahallide sabır kalmadı dedi. Uğur “Ümit Sokak 7 numarada ki görmüş olduğunuz bu bina yakıldı. Yakılmış olan binada madde bağımlılarından bir tanesi bir kadını tacizde bulunmuş. Eşi de bu durumu kaldıramayınca gidip o binada ki madde bağımlısına darp uygulamış ardından seçim günün akşamında o binayı kadının eşi benzin döküp yakmış. Madde bağımlıları eşini rahatsız edince adam bu durumu kaldıramamış madde bağımlılarını oradan göndermek için binayı yaktı. Daha sonra itfaiye geldi söndürdü. Ama vatandaşında artık sabrı kalmadı” dedi. Yanmış haldeki metruk binanın hemen karşısında oturan bir aile ne olur bizi bu metruk binadan kurtarın. Çok mustaribiz sürekli gelip gidiyorlar” dedi.

“7 GÜN İÇİNDE METRUK BİNAYLA İLGİLİ ÖNLEM ALINMAZ İSE BELEDİYENİN YIKMASI GEREKİYOR”

“Biz dilekçe veriyoruz, yıkılması için belediye yasal süreçleri tamamlamasına rağmen hale gelip yıkmamasının sebebini anlayamıyoruz” diyen Cemaliye Mahalle Muhtarı Soner Uğur konuşmasını sürdürdü: “Neden yıkmadılar neden yıkamıyorlar, bir metruk binanın yıkılması için yedi gün süre var,  Çorlu Belediyesi’nin imar Kanunun bir maddesi var o maddeye göre metruk binayla ilgili ya önlem alınacak yada arsa sahipleri tarafından yıkılacak eğer bunu yedi gün içinde yapmaz ise belediye tarafından yıkılacak diye kanun var. Tabi burada 7  gün değil 17 gün oldu bekliyoruz” ifadelerini kullanan Soner Uğur Ümit Sokak 1 numaradaki metruk binayla ilgili de konuştu. Uğur, “Ümit Sokak 1 Numaradaki metruk binada yıkılmayı bekliyor yine aynı sorun burada da var madde bağımlıları geliyor. Aynı zamanda uyuşturucu satıcıları da mahalleye geliyor, uyuşturucu satmaya. Mahallenin ortasında satış yapılıyor” dedi.

İmdat Şahin