Çorlu Güncel

Chp Çorlu Ahmet Sarıkurt'ta Birleşti

  • 08 Ocak 2019
  • 636 Kez Okundu
  • Chp Çorlu Ahmet Sarıkurt'ta Birleşti
  • Chp Çorlu Ahmet Sarıkurt'ta Birleşti
  • Chp Çorlu Ahmet Sarıkurt'ta Birleşti
  • Chp Çorlu Ahmet Sarıkurt'ta Birleşti

Geçtiğimiz Cuma günü adaylığı netleşen Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, CHP Çorlu İlçe Başkanlığı’nda partilileriyle ve basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çorlu ilçe başkanlığında yapılan basın toplantısına CHP Çorlu Belediye Başkanlığına aday adayı olan Fatma Gürel, Adnan Sülün, Feray Karagöz, Müjdat Uysalcan ve Yıldıray Arıcı’nın yanı sıra Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu Belediyesi Eski Başkanı Ünal Baysan ve çok sayıda partili katıldı.

 

“ALTI OK BAYRAĞININ ALTINDA SİYASET YAPMAKTAN GURUR DUYUYORUM”

 

Ahmet Sarıkurt’un konuşması öncesinde CHP Çorlu İlçe Başkanı Tolga Kerem Dönmezer gelen konuklara teşekkür ederek sözü Çorlu Belediye Başkanı aynı zamanda CHP’nin Çorlu belediye başkan adayı Ahmet Sarıkurt’a bıraktı. Sarıkurt konuşmasının başlangıcında: “Öncelikle altı oklu bayrağının altında siyaset yapmaktan gurur duyduğum, Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran, kuruluşun ve kurtuluşun partisi Cumhuriyet Halk Parti’mizin şahsımı Çorlu Belediye Başkan adayı olarak belirlemiş olmasından dolayı onur ve şeref duyduğumu belirtmek isterim. Bizi bu göreve layık gördükleri ve memleketimize olan borcumuzu ödeyebilme fırsatı verdikleri için genel merkezimize, üzerimizde emeği olan tüm büyüklerimize teşekkür ediyorum” dedi.   

 

“ÇORLU İÇİN CANLA BAŞLA ÇALIŞACAĞIMIZDAN KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN”

 

CHP Çorlu Belediye Başkan adayı Ahmet Sarıkurt: “Ayrıca bu süreçte yanımızda olan, desteklerini esirgemeyen tüm partililerimize ve Çorlu halkına yürekten şükranlarımı sunuyorum. Sizlerin desteği ile Çorlu’muz için canla başla mücadele edeceğimizden hiç şüpheniz olmasın. An itibariyle herkesin ‘’iyi ki Çorlu’da yaşıyorum’’ diyeceği bir Çorlu için ebedi önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerine ve Cumhuriyet değerlerine bağlı bir şekilde çalışmalarımıza başlıyoruz” dedi.

 

“AYRIŞTIRICI DEĞİL BİRLEŞTİRİCİ OLACAĞIZ”

 

Sarıkurt; “Çorlu’muz için yeni projelerle ve yeniliklerle halka hizmet için geliyoruz. Ayrıştıran değil birleştiren olacağız. Geleceğe hep birlikte daha güçlü adımlarla yürüyeceğiz. Ne demiştik? Biz olunca sevgi olur, saygı olur, birlik olur, çözüm olur, kardeşlik olur. Şimdi hep birlikte biz olma zamanı. Çorlumuzda vatandaş odaklı hizmet anlayışıyla, sürdürülebilir politika ve projeler üreten, kentin tarihi, coğrafi, sportif ve kültürel zenginliklerinin gözetildiği, güçlü sanayisi ile çevreye duyarlı ekonomik kalkınmaya katkı sağlayacak bir belediyecilik için kolları sıvıyoruz” ifadelerine yer verdi.

 

“CUMHURİYET DEĞERLERİNE BAĞLI ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİM”

 

Çorlu Belediye Başkan adayı Sarıkurt “Atatürk ilkelerine ve Cumhuriyet değerlerine bağlılıkla çalışmaya devam edeceğiz. Toplumun her kesimine ayrım gözetmeksizin hizmet götürmeyi sürdüreceğiz. Sosyal belediyecilikte herkesin parmakla gösterdiği bir belediye olacağız. Kurum içi ve kurumlar arası iletişimi güçlü, insana, doğaya ve tüm canlılara saygılı olmaya devam edeceğiz. Gelişen ve kendini yenileyen belediyecilik anlayışıyla kaynakları bilimsel ve doğru kullanacağız. Sevgi ve saygıya dayalı ekip ruhuyla çalışarak, dezavantajlı grupları önemsemeye devam edip onları asla yalnız bırakmayacağız. Tarihi ve kültürel değerlere bağlılık belediyecilik anlayışımızda olmazsa olmazlarımızdan olacak. Ayrıca Kadınlarımızın, gençlerimizin kendilerini özel hissedecekleri projeleri hep beraber üreteceğiz” dedi.

 

“SEN BEN YOK BİZ VARIZ”

 

Sarıkurt “Sadece Çorlu’da değil, Tekirdağ’ın tüm ilçelerinde ve büyükşehirde sandıklardan zaferle ayrılacağımızdan ve 12-0’ın devamından da hiç şüphemiz yoktur.  Bu vesileyle büyük fedakarlıklar ederek altı oklu bayrağımız ve Çorlu’nun geleceği için çalışan, vatandaşlarımızla bir araya gelip onların sorunlarını dinleyerek ortak olan, aday adayı tüm arkadaşlarımızı ve onlara gönül verenleri de kutluyorum. Bundan sonra da hep birlikte, omuz omuza daha güzel bir Çorlu için mücadele edeceğimize inanıyorum. Artık sen ben yok. Biz varız. Çünkü gelecek biziz, biz geleceğiz!” dedi.

 

“YİNE 12-0 YAPACAĞIZ”

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ta yaptığı konuşmada Tekirdağ’da tekrar 12-0 yapacaklarını belirtti. Albayrak, “Bu yarışta aday adayı olan tüm arkadaşlarımızda buradalar, Bugün 425 kilometre yaparak buraya geldim. Sabah Süleymanpaşa ilçemizden çıktım ve buraya gelene kadar 425 kilometre yaptım. Şimdi bu heyecanı yakalayınca tekrar 12-0 yapmak içten bile değil. Bu heyecan 2014 yılında vardı. Şimdi de görüyorum, burada görüyorum, her yerde görüyorum. Aday adaylıklarını yaşadık hiç kimse birbirini kırmadı. Şunu bilin ki önümüzde 80 günümüz var, zamanı güzel değerlendirerek iyi bir çalışma yapacağız. Tekirdağ Büyükşehir de ilk dönemimizi atlattık bundan sonraki dönemimiz daha güzel olacak” dedi.

 

İmdat Şahin