Çorlu Güncel

Kolordu'nun Karşısında Hırsızlık!

  • 09 Kasım 2018
  • 413 Kez Okundu
  • Kolordu'nun Karşısında Hırsızlık!

Çorlu’da son iki ayda artan korkuluk ve küpeşte hırsızlığına bir yenisi daha eklendi.

Çorlu Musevi Mezarlığı’nın ve Çerkezköy Yolu üzerindeki köprünün demir korkuluklarının çalınmasının ardından yeni bir korkuluk çalınma vakasına rastlandı. Çorlu Perşembe Pazarı’na dadanan ve oradaki muhtarlık binası ve civar binalardaki tüm küpeşte ve demir korkulukların çalınmasının ardından Belediye Parkı içindeki Lostra Salonu’nun da küpeşteleri çalındı.

BELEDİYE ŞİKAYETÇİ OLACAK

Çorlu Belediyesi tarafından yaptırılarak halkın kullanımına sunulan, ayakkabı boyacılarının daha iyi koşullarda hizmet vermesini, Çorlu halkının da daha iyi koşullarda hizmet almasını sağlayan lostra salonunun küpeşteleri sökülerek çalındı. Olayla ilgili gazetemize bilgi veren Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Erdoğan Demirci, hırsızlardan belediye adına şikâyetçi olacaklarını belirterek, çalınan küpeştelerin yerlerine en kısa zamanda yenilerinin takılacağını açıkladı.

BU İLK DEĞİL

Gazetemize bilgi veren lostra salonundaki emektar ayakkabı boyacıları, olayın tam karşısında 24 saat çekim yapan Ziraat Bankası’nın güvenlik kamerasının bulunmasına rağmen hırsızların böyle bir şeye cesaret etmelerine şaşırdıklarını belirterek olayın aydınlatılarak tekrarlanmasının önüne geçilmesini istediler. Gazetemize bilgi veren lostra esnafı, “Bu ilk değil. Daha önce de sabah geldiğimizde kapıları açık buluyorduk. İçeri girerek geceyi burada geçiriyorlardı. Özellikle bağımlıların hedefi oluyor burası. Geçen gün gece girenler uyumakla kalmayıp çekmecelerdeki bozuk paraları da çalmışlardı” dedi.

Lostrada çalışan esnaf ve belediye tarafından Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne aktarılan olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

SEYFİ GENÇ