Çorlu Güncel

Çiçek Ve Çikolata'nın Ferahlatan Adresi Lilyum Çiçek Ve Çikolata Cafe

  • 12 Temmuz 2018
  • 523 Kez Okundu
  • Çiçek Ve Çikolata'nın Ferahlatan Adresi Lilyum Çiçek Ve Çikolata Cafe
  • Çiçek Ve Çikolata'nın Ferahlatan Adresi Lilyum Çiçek Ve Çikolata Cafe

Çorlu’da Muhittin Mahallesi Ahmet Priştina Caddesi’nde yıllardır Çorlu halkına hizmet veren Lilyum Çiçekçilik yeni şubesini farklı konseptiyle Emlak Konutları Bölgesi’nde açtı. Çiçek ve Çikolata Kafe olarak hizmet veren Lilyum, misafirlerine ferah bir ortamda çikolata ve çeşitli aromalardaki kahvelerini yudumlama imkanı veriyor.

TROPİKAL ORMAN HİSSİ YAŞATIYOR

Lilyum Çiçek ve Çikolata Cafe’deki kahveler özel olarak en iyi tohumlar seçilerek satın alınıyor ve günlük olarak çekilerek misafirlere sunuluyor. İçimi hoş bir Türk kahvesi deneyimi sunan mekânda, Türk kahvesinin çeşitli aromalarla denemek de mümkün.  Emlak Konutları’ndaki şubede  müşteriler yemyeşil hatta tropikal bir ormanı anımsatan bir ortamda çay veya kahvelerini yudumlarken taze çikolataların tadına varabiliyorlar.

İKİNCİ ŞUBE EMLAK KONUTLARI’NA

Lilyum İşletmecisi Kübra Çakan bütün konsepti tek başına oluşturduğunu elemanlarını yetiştirmeye çalıştığını belirterek, kaliteyi korumak için ortaklığa sıcak bakmadığını söyledi. Çakan,  çiçek ve kafe işlerinin ağırlıklı olarak el sanatı olduğundan ortaklıkların yürüyemeyeceğine inananlardan. Dostlukların ortaklıklarla yıprandığını belirten Kübra Çakan, sabahları Muhittin şubesine geçtikten sonra kalan zamanının Emlak Konutları’ndaki şubeye gidiyor.

FERAH VE RAHATLATAN DEKORASYON

Emlak konutlarındaki yeni şube endüstriyel tasarım ve modern mimarinin birleşimiyle yapılan bir iç dekorasyona sahip. Burasının bahçesinde ise Japon Zen bahçesi ve tropikal orman etkisi yaratarak insanlara huzur veriyor. Kübra Çakan tarafından tasarlanan konseptin Trakya’da ilk. Çakan, “ böyle çiçek ve çikolata konsepti yok. Liyum bu konsepte sahip tek yer” dedi.

Mekân dışarıdan çiçekçi gibi görünse de esasında daha fazlası. Kafenin yanı sıra düğün söz, nişan, söz kesme gibi organizasyonlar için çiçek ve çikolata bir arada tutuluyor. Çiçek ve çikolatanın bir arada bulunduğu Lilyum Çiçek-Çikolata damat adaylarının bu heyecanlı günlerinde ihtiyaçlarını tek bir yerden temin etmesine yardımcı oluyor.

ÖZEL GÜNE ÖZEL TASARIM

Hizmetin iyisini vermenin önceliği olduğunu belirten Lilyum Çiçekçilik’in işletmecisi Kübra Çakan, “Çiçeğe uygun çikolata hazırlıyoruz. Buna uygun tepsi düzenlemesi yapıyoruz. Bu heyecanlı ve mutlu gün bir defa yaşanıyor. Bunun da özel ve sıkıntısız olmasını sağlamaya çalışıyoruz” dedi. İş anlayışının maddi çıkar için değil de müşteri memnuniyeti için çalışmak olduğunu belirten Çakan, “Çikolatayı özel yaptırıyoruz. Onun dışında birkaç firmadan çok spesiyal, güzel aromalı çikolataları temin ediyoruz. Kendi özel tasarımlarımız, kendi dizaynlarımız, özel kutularımızla bunları sunarak kendimiz harmanlıyoruz. Bize özel oluyor” dedi.

SEYFİ GENÇ