Çorlu Güncel

Sinoplu İşadamları Kahvaltıda Buluştu

 • 16 Nisan 2018
 • 514 Kez Okundu
 • Sinoplu İşadamları Kahvaltıda Buluştu
 • Sinoplu İşadamları Kahvaltıda Buluştu
 • Sinoplu İşadamları Kahvaltıda Buluştu
 • Sinoplu İşadamları Kahvaltıda Buluştu
 • Sinoplu İşadamları Kahvaltıda Buluştu
 • Sinoplu İşadamları Kahvaltıda Buluştu
 • Sinoplu İşadamları Kahvaltıda Buluştu
 • Sinoplu İşadamları Kahvaltıda Buluştu
 • Sinoplu İşadamları Kahvaltıda Buluştu

Çorlu Sinoplular Derneği, Çorlu’daki Sinoplu işadamlarını ve sivil toplum kuruluşu başkanlarını kahvaltıda bir araya getirdi.

Çorlu Sinoplular Derneği Başkanı Yusuf Gümüş, yönetim olarak bir yıl önce göreve geldiklerini belirterek, bir yıl içinde pekçok sosyal etkinlik yaptıklarını söyledi. Gümüş, bu kahvaltıyla, etkinliklerde desteklerini esirgemeyen işadamlarına teşekkür etmek istediklerini söyledi. Gümüş, 1993 yılında kurulan Çorlu Sinoplular Derneği’nin Çorlu’nun ekonomik ve sosyal hayatına katkılar yapmaya devam edeceğini açıkladı.

Kahvaltıda konuşan Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan , Çorlu’nun Sinoplularla yıllar öncesine dayanan bir tanışıklığı olduğunu belirterek, “Tabii yıllar öncesinin Sinop’undan gelenlerle şimdiki Sinoplular arasında çok fark var. O zaman ilk gelenlere hep şunu söylüyorduk: Muhakkak çocuklarınızı okutacaksınız. Buraya geldiyseniz, burayı tercih ettiyseniz muhakkak burada ekmeğinizi kazanabilmenizin ilk şartı çocuklarınızı okutmaktır. Siz inşaat işçisiyseniz, fabrika işçisiyseniz bir çocuğunuz muhakkak teknik lise bitirecek, mühendis olacak veya başka bir meslek dalını seçecek. Artık görüyorum ki ikinci kuşak Sinopluların birçoğu üniversite mezunu” dedi. Sinopluların kendi işinde başarılı olmuş kişiler olduğunu belirten Başkan Baysan, “ Sadece belli bir iş dalında değil, hemen hemen bütün iş dallarında başarılar. Çorlu’yu birleştiren hareket de bu. Bu süreç içerisinde hep beraber acı günlerimiz oldu, tatlı günlerimiz oldu” şeklinde konuştu.

Çorlu’da 3,5 yldır görev yaptığını belirten Kaymakam Levent Kılıç, “Çorlu’nun en güzel öne çıkan değerleri 81 ilden insanlarımızın Çorlu’da yaşıyor olması. Çorlu’da sanayinin gelişmiş olmasından kaynaklı insanlarımız buraya gelmeye devam ediyor. Geldiğimizde nüfus225 bindi şimdi 262 bin nüfusa ulaştık. Bu renkliliğimizle çok güzel desenli bir kilim oluşturmamız gerekli” dedi. Kaymakam Kılıç,  Çorlu’ya Trakya dışındaki illerden en çok gelenlerin olduğu ilin yaklaşık 13 bin kişiyle Sinoplular olduğunu söyledi.

Kahvaltıda Sinoplulara hitap eden AK Parti Tekirdağ Milletvekili Metin Akgün, “Her zaman şunu söylerim Çorlumuzda 14-20 bin arasında Sinoplu arkadaşlarım bizlerine zaman davet ettiyse biz her zaman yanlarında olduk. Bizim onlara ne zaman ihtiyacımız olduysa onlar da bizim yanımızda oldular. Sinop’un nüfusu 207 bin. Taş taş üstüne koyan her zaman başımızın üstünde yeri vardır. Onlar da sizlersiniz” şeklinde konuştu. AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel si “Sinoplular he zaman olduğu gibi bu yıl da birlik ve beraberliklerini göstermek amacıyla piknik etkinliğinin yanında işadamlarına bir kahvaltı programlarıyla başladılar. Onların bu birlik ve beraberliğinin hepimize örnek teşkil ettiğini belirtmek istiyorum. Allah bu birlik ve beraberliğimizi her zaman daim eylesin” dedi.

Çorlu Sinoplular Derneği’nin kahvaltısına AK Parti Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Yel ve Metin Akgün, Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, AK Parti Tekirdağ İL Başkanı Cüneyt Yüksel, Ak Parti Çorlu İlçe Başkanı Kerim Atalay, Tekirdağ Birlik Başkanı Sami Kayın, Sinop Eğitim Vakfı Başkanı Mehmet Coşkun, Pazarcılar Odası Başkanı Enver Şengelir, Kahveciler Odası Başkanı Yıldız Filiz, Çorlu Ordulular derneği başkanı Mutlu Kütük, Ergene Tokatlılar Dernek Başkanı Sinan Genç, Trakya Elazığlılar Derneği Başkanı Yaşar Karadayı, Çorlu Zonguldaklılar Derneği Başkanı Ramazan Yenikale, Tunceli Bingöl Erzincan Derneği Başkanı Celal Maral,  Tüm KASDER Kamil Köseoğlu, Ergene Samsunlular Derneği Şükrü Kırıcı, Mahalle Muhtarları ve Çorlu’daki İşadamları katıldı.

SEYFİ GENÇ