Çorlu Güncel

“Kongrelerimiz Bizim Düğünümüz, Bayramımızdır”

  • 09 Şubat 2018
  • 553 Kez Okundu
  • “Kongrelerimiz Bizim Düğünümüz, Bayramımızdır”
  • “Kongrelerimiz Bizim Düğünümüz, Bayramımızdır”
  • “Kongrelerimiz Bizim Düğünümüz, Bayramımızdır”
  • “Kongrelerimiz Bizim Düğünümüz, Bayramımızdır”

Ak Parti Tekirdağ il Başkanlığı geçtiğimiz Cumartesi günü 6. Olağan kongresini gerçekleştirdi. Kongreye Başbakan Binali Yıldırım katılmıştı. Yapılan kongre’yi AK Parti Çorlu İlçe Başkanı Av. Kerim Atalay gazetemize değerlendirdi.

Kongreye Çorlu 2500 Kişinin Üzerinde Katılım Gösterdi.

Çorlu’dan kongreye 2500’ün üzerinde kişinin katıldığını söyleyen Av. Kerim Atalay: “Tabiî ki kongrelerde ilçe teşkilatlarının katılımı önemlidir. İlçelerden yapılacak organizasyonlar çok önemlidir. Bu manada Çorlu özelinde söyleyecek olursak eğer, biz Çorlu’dan çok ciddi bir katılım gerçekleştirdik. 60 yakın minibüs ve otobüsle katılımımızı gerçekleştirdik. Bu sayıda ortalama 2500 kişinin üzerinde bir rakamdan bahsedebiliriz. Katılım anlamında söylüyorum sadece Çorlu’da. Aynı şekilde minibüs ve otobüs toplu taşımada ki katılımın yanı sıra özel araçlarıyla da çok fazla insanımız gitti onun için rakamları çok net veremiyoruz. Dolayısıyla çok yoğun bir katılımla güzel görkemli bir kongre havası içeresin de gerçekleşti” dedi.

Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım Katıldı.

Kongreye Başbakan ve Ak Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım’ında katıldığını anımsatan Atalay: “Takip edildiği üzere geçen hafta, cumartesi günü Ak Parti il Başkanlığı il kongremizi gerçekleştirdik. İl başkanlığımızın kongresine Genel Başkanvekilimiz aynı zamanda Başbakanımız Binali Yıldırım iştirak etti” dedi. Seçilen Cüneyt Yüksel yönetiminin başarılı olacağını söyleyen Atalay: “ Kongremiz gayet güzel heyecanlı ve birçok partiye örnek teşkil edebilecek yoğunlukta ve nitelikte bir kongre gerçekleştirdik. Sayın Başbakanımızın iştiraki ile birlikte gerçekleşen kongremizde önceki dönem il başkanımız Sayın Cüneyt Yüksel tekrar seçilerek görevine devam etti. Yönetim kurulunda yenilikler ve revizyon yapmak suretiyle. 11 ilçemizde il başkanlığımız bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra ki siyasi çalışmalarında birlik beraberlik içerisinde Ak Parti’nin vizyon ve misyonuyla ilgili bir şekilde devam ettireceğini düşünüyoruz. Buna inancımız tamdır” dedi.

Kongreler Bizim Düğünümüz Bayramımız

Kongreler Ak Partililer için düğün bayram olduğunu söyleyen Av. Kerim Atalay: “Bizim kongrelerimiz bizim şölenimiz, bizim düğünümüz bayramımız şeklinde değerlendirmemiz gerekir” dedi.  Ak Partili olmanın davaya ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yol yürüyebilecek buna gönel vermiş insanlardan oluştuğunu söyleyen Atalay: “Çünkü Ak Parti aidiyet duygusu veya şuuru, dava anlayışı kapsamında arkadaşlarımız değişik düşüncede olabilir fakat kongreyle birlikte bütün teşkilata davaya gönül vermiş, genel başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile yol yürüyeceği, yürümeye karar vermiş arkadaşlarımızın her biri hepsi, kongreyle birlik beraberlik içerisinde yoluna devam etmesi gerekiyor. Bizim içerimizde ayrışma, bizim içimizde tartışma, bizim içerimizde kavga gürültü olmaz bugüne kadar olmadı, bundan sonrada olmaz diye düşünüyoruz, inşallah” dedi.

Salonu CHP Dolduramadı

Tekirdağ’daki Atatürk Spor Salonunu CHP il kongresinde dolduramadığını anımsatan Atalay “Örnek mahiyette söylememin sebebi şu aynı spor salonunda Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) il kongresini yapıldı. Solunun üçte ikisi boştu. Bunu Çorlu ve Tekirdağ haklıda gözlemledi. Basın mensuplarımız da bu durumu gözlemledi. Tekrar ifade ediyorum bizim kongrelerimiz, bizim düğünümüz, bayramımız, şölenimizdir. Dolayısıyla herkes takip etti, ulusal basın veya yerel basın kanalıyla Çorlu hakli veya Tekirdağ halkı da takip etti. Çok yoğun bir katılım ile biz il kongremizi gerçekleştirdik. Solunun dışında da solunun içerisinde bulunan kişi sayısından daha fazla kalabalık ve katılım ile gerçekleşti. Bakanlarımız dan da katılanlar oldu, Sağlık Bakanımız kongremizdeydi. Kalkınma Bakanımız kongremizdeydi, bakan yardımcılarımız kongremizdeydi. Genel merkez teşkilat sorumlularımız kongremizdeydi. Söylediğim gibi yoğun bir katılımla gerçekleşti” dedi.

Kongre Süreçlerimizi Tamamladık.

Tekirdağ il Kongresiyle kongre süreçlerini tamamladığını söylene Atalay: “Tabi il kongremizi gerçekleştirmiş olmak suretiyle kongre sürecimizi Tekirdağ bölgemizde, ilimizde tamamlanmış durumda. İlçe kongrelerimiz daha önceden yapılmıştı” dedi. Bundan sonra 2019’a hazırlanacaklarını söyleyen Atalay: “Kongre sürecimizin tamamlanmasıyla birlikte bundan sonraki süreç teşkilatlar adına, Çorlu Teşkilatını söylemek gerekiyor. Sahada olacağız çalışmalarımız devam edecek. Bizim burada öncelikli hedefimiz yerel yönetimler anlamında Çorlu’ya hak ettiği hizmeti getirebilme adına çalışmalarımızı devam ettirmek. Tabi bu kapsamda plan, program, proje geliştiriyoruz” dedi.

Çalışmalarımız Devam Ediyor.

Yerel seçimlere yaklaşırken Beyoğlu Belediye Başkanını ziyaret eden Kerim Atalay: “iki gün önce Beyoğlu Belediye başkanıyla bir görüşme gerçekleştirdim. Beyoğlu gibi kozmopolit bir yerleşim yerinde eğitim, sanat kültür alanlarında çok ciddi projeler üreten bir belediye başkanımız. Sosyal belediyecilik kapsamında çok ciddi katkılar sunan bir belediye başkanımız. Tabi onların bu güne kadar ki tecrübeleri Çorlu’da hepimize ışık tutacak mahiyette. Bu manada biz istişarelerimizi gerçekleştiriyoruz. Dolayısıyla bundan sonraki süreci Çorlu’ya Tekirdağ’a yakışır bir şekilde Ak Parti Belediyeciliğinin sosyal belediyecilik anlayışının tam anlamıyla hayata geçeceği bir 2019 yılı olacağına inanıyorum” dedi.

İMDAT ŞAHİN