Çorlu Güncel

Ak Parti Çorlu Gençlik Kolları Basınla Bir Araya Geldi

  • 09 Ocak 2018
  • 351 Kez Okundu
  • Ak Parti Çorlu Gençlik Kolları Basınla Bir Araya Geldi
  • Ak Parti Çorlu Gençlik Kolları Basınla Bir Araya Geldi
  • Ak Parti Çorlu Gençlik Kolları Basınla Bir Araya Geldi

Kongre sürecini tamamlayarak görevlendirmeleri de yapan AK Parti Çorlu Gençlik Kolları Çorlu’daki basın mensuplarıyla tanışma kahvaltısı düzenledi.

Çorlu AK Parti Gençlik kolları bası ile bir araya geldi. Çorlu’da bir restoranda gerçekleştirilen kahvaltılı basın toplantısına AK Parti Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Yel ve Metin Akgün’ün yanı sıra AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel, Çorlu İlçe Başkanı Kerim Atalay, AK Parti İl Gençlik kolları Başkanı Cem Karaca da katıldı. 

Kongreler Şubatta Bitecek

AK Parti Gençlik Kolları İl Başkanı Cem Karaca, Çorlu Gençlik Kolu başkanlığını Adnan Tekin’den devralan Sabahattin Birsöz’e görevinde başarılar dileyerek Süleymanpaşa, Ergene ve Çerkezköy kongrelerimi Ocak ayı içinde bitireceklerini açıkladı. Karaca gençlik kolları il kongresini de şubat ayı içinde yapmayı planladıklarını açıkladı. Karaca, “2019’a giderken son bir yılımız kaldı. O döneme sağlam girebilmek adına güzel teşkilatlar güzel çalışmalar yapıyoruz. Çorlu da bunun örneklerinden biridir. Bundan sonra değişen teşkilatlarımızla, güçlenen teşkilatlarımızla 2019 yolunda vekillerimizin, genel merkezimizin en reaksiyoner en aksiyon gösteren teşkilatı olma özelliğimizi yine devam ettireceğiz. Bu süreçte yanımızda olan herkese teşekkür ediyorum. “ dedi.

“Birlik Olun, Güç Olun”

AK Parti Tekirdağ Milletvekili Metin Akgün de gençlere hitap ederek “Ben gençlere güveniyorum. İnadına güveniyorum. Çünkü geleceğimiz sizlersiniz. Biz sizlerin yaşına asla gelemeyiz ama siz bizlerin yaşına geleceksiniz. O gün için de bugün için de değerlerin ne kadar önemli olduğunu sizler de biliyorsunuz. Ben sizlerden her zaman şunu istiyorum: Birbirinize güvenin. Ön yargılı olmayın, birlik olun, güç olun, hep beraber Türkiye olun, Çorlu olun” tavsiyesinde bulundu.

Vizyoner Gençler Görevde

AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel ise “2018 yılının ilk günlerindeyiz ve yılın ilk toplantısının gençlerle olması da iyi bir tevafuk. Çünkü gençlik demek dinamizm demek, gençlik demek geleceğe umutla bakmak demek, gençlik demek yarınlar demek. Dolayısıyla bizim de yarınlarımıza sizler gibi gerçekten göğsümüzü gere gere kardeşimiz dediğimiz ve göğsümüzü gere gere geleceğimizi emanet edeceğimiz siz değerli kardeşlerimizle bu toplantıyı yapmak bizim için ayrı bir kıvanç. Sabahattin Birsöz kardeşimiz de gerçekten vizyoner, bakıldığı zaman bu işi layıkıyla yapacağına güvendiğimiz, bildiğimiz bir arkadaşımız.  Onun önderliğinde burada pırıl pırıl, gözleri çakmak çakmak çakan ve gerçekten bir de Çorlu’nun geleceğinde, Türkiye’nin geleceğinde biz de varız diyen siz değerli gençlerimiz sayesinde bizler de Çorlumuzda Tekirdağımızda çok daha iyi çalışmalar sergileyeceğimizi düşünüyor bu düşüncelerle hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyoruz” dedi.

Enerjik Ve Dinamik Bir Teşkilat

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel ise 2019 seçimlerine bir yıl kaldığını anımsatarak “Bu seçim tamamen gençlerin üzerinde yürüyecek bir seçim olacak.  Yeni seçmenlerin çok hızlı geldiği, ilk defa oy kullanacak seçmenlerin sayısının çok fazla olduğu seçimin kaderini değiştirecek,  kararları gençlerin vereceği bir seçim sürecine ve takvimine giriyoruz. Ben inanıyorum ki 2019’da başta Sabahattin kardeşimiz olmak üzere Çorlu teşkilatının ne kadar enerjik ve dinamik olduğunu yaptığımız kongrede gördük. Birçok partinin ana kademelerinin dahi yapamadığı kongreyi bizim gençlik kollarımız ilçe teşkilatlarında yaptı. Ben AK Parti Tekirdağ İl Başkanı olarak her birinizi alnından öpüyorum. Size yakışanı yaptınız, Tekirdağ’da çok konuşulacak bir kongre yaptınız. Bu konuyla ilgili sizlere teşekkür ediyorum” dedi. 

SEYFİ GENÇ