• Yasemin Adar, Zirvede Kalmak Istiyor
Edirne

Yasemin Adar, Zirvede Kalmak Istiyor

  • 20 Ekim 2017
  • 5049 Kez Okundu

Dünya şampiyonu milli güreşçi Yasemin Adar, zirvede kalmak istediğini ve 2020'de Tokyo'da düzenlenecek olimpiyatlarda birincilik kürsüsüne çıkmayı hedeflediğini söyledi.

Milli güreşçi Yasemin Adar, Edirne'de düzenlenen söyleşide öğrencilerle bir araya geldi. Edirne Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi'nde gerçekleşen etkinliğe katılan Yasemin Adar, gelecek turnuvalardaki hedefleri ve çalışmalarıyla ilgili bilgiler verirken, öğrencilerin sorularını da cevapladı.
Söyleşi öncesi gazetecilere açıklamada bulunan Yasemin, kariyeri boyunca kendine koyduğu hedefleri gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi. Avrupa ve Dünya Şampiyonları'nda elde ettiği başarıları sürdürüp zirvede kalmak için çalıştığını ifade eden 25 yaşındaki sporcu, "Güreşe başlarken hep kendime hedef belirledim. Öncelikli hedefim milli sporcu olmaktı. Bu hedefimi elde ettikten sonra atama almak istiyordum. Onu da gerçekleştirdim. Sonra da 2016 Olimpiyatları'na katılmak istedim. Bunu da başarınca hep bir üst seviyeye çıkmak asıl hedefim oldu. Baktım başarı da elde edebiliyorum, bu da beni tetikledi. Gelecek hedeflerini anlatan Adar, "Şu anda en son ve asıl hedefim 2020 Tokyo Olimpiyatları'nda ülkemi en iyi şekilde temsil edip bayrağımızı dalgalandırıp, İstiklal Marşı'mızı okutmak. İnşallah olur. Kendime de bu konuda güveniyorum. Türk milletine birçok ilkleri yaşattım. İnşallah olimpiyatta da ilkleri yaşatacağım" diye konuştu.

"Edirne her zaman spora ve sporcuya çok değer veriyor"
Kadın güreşinin son yıllarda büyük atılım gösterdiğini ve Edirne'nin bu konuda önde gelen illerden olduğunu söyleyen Adar, "Ben Trakya Birlik Güreş Kulübü'ne geçtiğim andan itibaren başarılı olmaya başladım. Edirne her zaman spora ve sporcuya çok değer veriyor. Bunu her zaman görebiliyoruz. Bu yağlı güreş olsun, minder güreşi olsun veya diğer branşlar olsun mutlaka başarılar çıkıyor. Edirne kadın güreşinde bence dönüm noktası. Başka iller kabul etmezken kadın güreşini kabullenen ve taşıyabilen tek il. Ben de burada olmaktan gayet mutluyum" açıklamasını yaptı.
Dünya Şampiyonası sonrası dizinden ve burnundan iki operasyon geçirdiğini belirten Adar, fizyoterapisti eşliğinde antrenmanlara başladığını kaydetti.